ZAVRŠNI KONCERT MALOG PJEVAČKOG ZBORA
Autor: Svetlana Vukić, 17. 6. 2010.

Naša je sala za više namjena bila pretijesna danas (17.6.2010.). Mame, tate, bake i djedovi, prijtelji… Svi su željeli čuti te “srebrne” glasove. A njih, preko 60, nestrpljivo je čekalo da pokažu kakvi su pjevači.
         Nakon najave voditeljice, Ljiljane PENDIĆ, VII.c, počeo je koncert. Pjevači su se na početku predstavili programom iz Varaždina, gdje su ove godine u svojoj konkurenciji osvojili srebrnu plaketu. Ujednačeni glasovi uz klavirsku pratnju studentice Glazbene akademije, Sare RAPOTEC, probili su led.
         Krenula je potom šetnja pjesmom širom Lijepe naše. Sadili su repu u Posavini, bili bećari iz Slavonije, pjevali o ljepoti Zagorja, bili tužni zbog maminih štrukli, koje su se zgorele, zabrinuli se da Marinu gaće ne ostanu bez botuni... Pjevali su o protuleću koje je stiglo, ali i o kokotu kojeg je bakica stavila u čizmu. Kosu koji pleše.
Onda malo pjesmom odlutasmo u krajeve gdje se pleše calypso...I vrući španjolski plesovi, uz nezaobilazno pljeskanje i gromoglasni – ole. Sve to otpjevali su uz glasovirsku pratnju učiteljice Svetlane VUKIĆ.
         "Svugdje je lijepo, ali kod kuće najljepše" - kaže stara poslovica. Držali su je se i naši pjevači pa su koncert završili pjesmama s festivala „Kvarnerić“.
         Pljesak koji je uslijedio, bio je nagrada malim „velikim“ pjevačima. Bili su sretni i ponosni. Veliku zaslugu za takav uspjeh ima njihova voditeljica – prof. Sanja ŠANTEK i svi mi joj od srca čestitamo i jedva čekamo sljedeći koncert!
         Na kraju je svim učenicima - članovima zbora, njihovoj voditeljici te onima koji su pomogli u realizaciji današnjeg završnog koncerta (prof. Vilmi LUKANOVIĆ koja je pripremila tekst i uvježbala voditeljicu, prof. Dražanu SIKIRICI koji je s domarom Marinom FIĆURINOM bio tehnička podrška) svoje čestitke prigodnim riječima uputila ravnateljica prof. Bojana MATEŠIN.
VIVA, VIVA LA MUSICA!

Priloženi dokumenti:
zbor1.JPG (176.77 KB)
zbor3.JPG (177.66 KB)
zbor4.JPG (173.50 KB)

ZAVRŠNI KONCERT MALOG PJEVAČKOG ZBORA
Autor: Svetlana Vukić, 17. 6. 2010.

VIVA, VIVA LA MUSICA!

Priloženi dokumenti: