« Svibanj 2024 »

MALA BOŽIĆNA SVEČANOST
Autor: Svetlana Vukić, 14. 12. 2023.

Još jednom su naši vrijedni učenici i njihove vrijedne učiteljice uspjeli donijeti „snove na zlatnom kotaču“ kako bi rekla Božica Jelušić čije st stihove mogu pročitati na našoj ovogodišnjoj božićnoj čestitki. Evo  tko je pomogao da ovaj svečani program bude baš ovakav kakav jest:

Recitatore prvašiće pripremila je učiteljica Karin Felker.

Nešto starije čakavce dovela nam je profesorica Tamara Broznić Škalamera.

Vesele plesačice uigrala je učiteljica Tatjana Bićanić.

Čaroliju Mace Papučice dočarala je učiteljica Ivona Biondić

Malim je zborom ravnala i vokalnim izvođačima pomogla u pripremi nastupa, učiteljica savjetnica Sanja Šantek.

Tehnikom je, kao i uvijek, ravnao učitelj Dražan Sikirica i naš Edi Stančić.

Pozornicu su osmislile i uredile učiteljice Svjetlana Šalić, Tea Mihelić i Marija Matić

Program je „posložila“ i  pomogla Marti Boni (voditeljici programa)voditeljica školskoga Kulturno-umjetničkog društva, učiteljica savjetnica Vilma Lukanović.

Sve je fotoaparatom popratila Svetlana Vukić.

Kao i inače, zahvaljujemo svim našim učiteljima i učiteljicama bez čijega razumijevanja ovog programa ne bi bilo.

Hvala i svima vama što ste nas s ljubavlju pratili.

Na poveznici https://photos.app.goo.gl/VoYqYtXb2wXaJjCk9 možete pogledati fotografije i videozapise.

Na našoj Maloj božićnoj svečanosti predstavljeni su i naši sedmaši koji su krajem prošle školske godine odradili posao pravih estradnih  profesionalaca. Zapravo, rockerskih profesionalaca.

Riječ je o snimanju videospota za pjesmu „Kao mi“ riječkoga glazbenika Borisa Štoka koja se nalazi na CD-u „PjesmaRIca 2“ izdanom u sklopu  projekta kojemu je cilj oživljavanje riječke pop-rock baštine.

Spot je snimljen u suradnji sa „Studiom Neon“ na svima nam poznatoj lokaciji Astronomskoga centra u našoj blizini, a na njemu ćete prepoznati naše izvrsne Mateja Sabu iz 7.a, Marka Broznića i Paulu Šuprahu iz 7.b te Nou Mrkelu i Hannu Husić iz 7. c . Sve ih je pripremila naša učiteljica Glazbene kulture, profesorica Sanja Šantek.

Spot možete pogledati na https://www.youtube.com/watch?v=uxKjSC-tWao i naravno - yes!