Datum objave: 27. studenoga 2023.
Kategorija: NASLOVNICA

RADIONICA KNJIŽEVNOG PREVOĐENJA

Ovogodišnje izdanje Mjeseca hrvatske knjige pod nazivom Književnost bez granica! bilo je posvećeno prevoditeljima, odnosno književnom prevođenju. Tragom ovog razmicanja jezičnih barijera, slogan glasi Nek' ti riječ ne bude strana(c).

Budući da je ova godina proglašena Europskom godinom vještina, prevođenje se kao vještina odlično uklopilo u ovogodišnje obilježavanja Mjeseca knjige. Na radionicama u našoj školi sudjelovali su učenici drugih i osmih razreda s učiteljem Ivanom Butkovićem i nastavnicom Gracijelom Orobabić. U paru su prevodili slikovnice i romane za mlade s engleskog jezika. Zadatak im je bio zanimljiv, izazovan, naučili su da je za prenošenje književnosti s jednog na drugi jezik potrebno mnogo više od lingvističkih sposobnosti.

Sve pohvale našim vrijednim učenicima za rad i trud!

knjižničarka Tina Majnarić