Datum objave: 10. listopada 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

Obilježavanje Međunarodnog dana životinja

U povodu obilježavanja Međunarodnoga dana životinja u našoj je školi održano nekoliko aktivnosti. U petak, 4. listopada, na sam dan obilježavanja ovoga važnog ekološkog datuma učenici i nastavnici imali su prilike poslušati zanimljivu radijsku emisiju o važnosti zaštite svih životinja, divljih i domaćih. Emisija nas je podsjetila koliko čovjek u svakodnevnom životu ovisi o životinjama. One zaslužuju naše poštovanje i ljubav. Poznati indijski političar i vođa Mahatma Gandhi rekao je: “Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupa sa životinjama.”

Nakon nastave u učionici biologije, učenice petih i šestih razreda sudjelovale su u izradi panoa o zaštiti životinja. Druženje su začinile čajem i keksima.

Loša nam vremenska prognoza nije dopustila organizaciju izložbe kućnih ljubimaca, no snašli smo se. U ponedjeljak nas je posjetila gospođa Aleksandra koja volontira u Riječkoj udruzi KIRA koja se brine o napuštenim psima. Tijekom petoga sata u dvorani za tjelesni odgoj održala je zanimljivo predavanje za učenike petih razreda o radu udruge. Petaše je oduševila njezina krznena pratnja! Ovom prilikom još jednom zahvaljujemo gospođi Aleksandri.

Kao i svake godine prikupljamo pomoć za napuštene pse i mačke. Ako možete, pomozite im i donesite u školu koju konzervu ili vrećicu hrane, stari pokrivač, koji euro… Sve je dobrodošlo. Donacije prikupljamo do kraja mjeseca. Hvala vam unaprijed na brizi za napuštene životinje.

Nevena Matijašić