Datum objave: 11. travnja 2024.
Kategorija: NASLOVNICA

ERASMUS + U NAŠOJ ŠKOLI

U sklopu provođenja Erasmus+ projekta obrazovne mobilnosti „Osnažimo kreativnost i mentalno zdravlje“, koji se ove školske godine provodi u našoj školi, učiteljica engleskog jezika Gracijela Orobabić i učiteljica matematike Alena Dika sudjelovale su od 4. 3. 2024. do 9. 3.2024. u Dublinu u Irskoj na stručnoj edukaciji za učitelje pod nazivom „The 4Cs: Creativity, Critical Thinking, Collaboration and Communication in Schools“.

Program stručne edukacije usmjeren je na jačanje temeljnih životnih vještina: kreativnosti, kritičkog mišljena, komunikacije i suradnje te kako se one mogu naučiti, poučavati i implementirati u bilo kojoj učionici. Cilj je edukacije bio usvojiti znanja i vještine za uključivanje ovih poticajnih vještina u učiteljevo školsko okruženje i kurikulum. Sudionicima stručne edukacije kolegice su prezentirale specifičnosti Republike Hrvatske, grada Rijeke i naše škole. Na tečaju su usvojena vrijedna znanja koje će učiteljice prezentirati učiteljima svoje škole, ali i implementirati u učionici te na taj način osnažiti naše učenike da pronađu svoje mjesto u društvu 21. stoljeća.

Ostvareni kontakti s učiteljima iz Danske, Španjolske, Slovačke, Grčke i Reunion Island-a omogućit će razvijanje budućih zajedničkih aktivnosti.