Odjel za produženi stručni postupak djece s motoričkim oštećenjima

Specifičnost Škole je rad s učenicima s motoričkim teškoćama, posebno s cerebralnom paralizom.

Godine 1990. započinje s radom eksperimentalno odjeljenje za djecu s cerebralnom paralizom.

Valja naglasiti da je to bilo prvo odjeljenje takve vrste formirano u redovnoj osnovnoj školi u Hrvatskoj.

Prve se godine u odjeljenje upisalo šest učenika. S godinama se broj učenika povećavao, a posebno je odjeljenje ukinuto.

Svi su se učenici s motoričkim teškoćama integrirali u redovne razredne odjele u kojima s ostalim učenicima uče,

socijaliziraju se  i stječu prijatelje, a ostali učenici ruše predrasude o invalidnim osobama.

Nakon ili prije nastave pohađaju Odjel za produženi stručni postupak (PSP).

Danas u Odjelu  rade dva defektologa rehabilitatora, defektolog logoped,

tri fizioterapeuta, medicinska sestra i tri vozača.

Da bi učenici mogli pohađati i predmetnu nastavu koja se odvija na katu,

valjalo je ukloniti arhitektonske prepreke. U kvalitetnim prostornim prilagodbama

Školu je podupirao Odjel za školstvo Grada Rijeke koji to čini i danas.

Sagrađen je lift radi lakšeg prijelaza na kat, opremljena je posebna dvorana za fizioterapiju,

prilagođeni su sanitarni čvorovi. Za djecu je osiguran prijevoz od kuće do Škole.

U dvadeset godina djelovanja u Odjelu za produženi stručni postupak je boravilo stotinjak djece.

Učenici i nakon završetka obrazovanja rado posjećuju Školu i učitelje s kojima su dijelili ljepote i teškoće odrastanja.

Današnji odjel za produženi stručni postupak čine:

Edukatori – rehabilitatori:

Neda Eleta Barišić, prof.

Tatjana Brumen, prof.

Logoped: