« Ožujak 2024 »

PRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.
Autor: Svetlana Vukić, 18. 1. 2023.

Poštovani roditelji/skrbnici budućih učenika 1. razreda!

PRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.  odvijat će se od 23. do 27. siječnja 2023. za djecu rođenu od 1. travnja 2016. do 31. ožujka 2017.kao i za djecu kojoj je prošle školske godine odgođen upis u osnovnu školu ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici prema upisnim područjima za svaku školu.

Popis upisnih područja za svaku školu možete pronaći na : Upisna područja OŠ u RH

Ukoliko prema mjestu prebivališta dijete ne pripada upisnom području OŠ Gornja Vežica, a roditelj ga želi upisati u OŠ Gornja Vežica potrebno je prijaviti se u OŠ Gornja Vežica (zahtjev u privitku) ali i u matičnu školu kojoj dijete pripada jer će se u toj školi provesti postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta. Upis će se realizirati na kraju upisnog postupka uz dostavljen Obrazac 5 (Potvrda o spremnosti za polazak u školu) koji izdaje škola koja je provela postupak.

Roditelj, odnosno staratelj, djeteta koji želi ostvariti mogućnost prijevremenog upisa ili privremenog oslobađanja obveze upisa u prvi razred postupa prema uputama iz Informativnog obrasca (u privitku).

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred osnovne škole provodit će se u razdoblju od 31. ožujka 2023. do 15. lipnja 2023. godine.

Iznimno od navedenog roka, djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju pristupaju utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u 1. razred osnovne škole u vremenu od 15.veljače do 15.travnja 2023. godine.

Prijava treba sadržavati:

• Ispunjen upitnik za predbilježbe ( u privitku)
  • Presliku/fotografiju osobne iskaznice djeteta ili rodni list/izvod iz matice rođenih
  •  Presliku/fotografiju  osobne iskaznice barem jednog roditelja/staratelja ili potvrdu o promjeni mjesta prebivališta/boravišta koji se nalazi na istoj adresi kao i dijete
  • Zahtjev za upis /predbilježbu učenika iz drugog upisnog područja u OŠ Gornja Vežica (ukoliko dijete ne pripada upisnom području OŠ Gornja Vežica  - u privitk
  • Presliku Rješenja o odgodi za školsku godinu 2020./2021. (ukoliko je djetetu odgođeno školovanje prošle školske godine
  • Molimo da potpunu prijavu dostavite  ISKLJUČIVO na mail adresu: prvirazredigv2324@gmail.com

Sve dodatne informacije možete dobiti na telefone 411-081 ili 411-538   radnim danom od 9.00 do 13.00 sati.

Škola će pravovremeno (tijekom veljače 2023.) roditeljima dostaviti termine sistematskog pregleda u školskoj ambulanti te psihologijske procjene spremnosti za polazak u školu.

Uprava škole

PRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.
Autor: Svetlana Vukić, 18. 1. 2023.

Poštovani roditelji/skrbnici budućih učenika 1. razreda!

Prijava treba sadržavati:

• Ispunjen upitnik za predbilježbe ( u privitku)

Uprava škole