Osnovna škola Gornja Vežica Rijeka

« Kolovoz 2019 »

Točno vrijeme

Ispis statistike od 13. 4. 2010.

You Tube
www.youtube.com
DO YOU SPEAK DIGITAL?
Autor: Svetlana Vukić, 13. 2. 2019.

Dragi učenici trećeg i šestog razreda, poštovani roditelji naših učenika,

obavještavamo vas da će se u srijedu, 20. veljače 2019. u OŠ „Gornja Vežica“ održati susret učenika trećeg i šestog razreda naše škole pod nazivom Do You Speak Digital? - Educational Gamers' Show

Susret učenika trećega razreda počinje u 15:30, a susret učenika šestoga razreda u 16:00 sati. Educational Gamers' Show održat će se u učionici broj 16 u prizemlju školske zgrade

Učenici će pokazati svoje znanje engleskoga jezika i zaigrati edukativne digitalne igre. Digitalne je igre za svoje učenike kreirala profesorica Gracijela Orobabić koristeći nekoliko online digitalnih alata – wordwall, quizizz, Kahoot te QR kodove. Učenici će se služiti stolnim računalima te koristiti mobilne telefone.

Igrifikacija je jedna od brojnih modernih strategija poučavanja stranoga jezika, a korištenje digitalne tehnologije i alata potiče motivaciju i angažiranost učenika te bolje usvajanje jezičnih sadržaja. Učenici trećega razreda pokazat će svoje jezične kompetencije na sadržajima igara vezanim uz školsko gradivo, kao što su nastavni predmeti i oprema učionice te uz prostorije i namještaj u stanu. Učenici šestoga razreda zaigrat će igre pokazujući svoje  jezične i komunikacijske kompetencije na međukulturne teme o Ujedinjenom Kraljevstvu i Londonu te o tradiciji britanske kulture.

Susret učenika trećega razreda počinje u 15:30, a susret učenika šestoga razreda u 16:00 sati. Educational Gamers' Show održat će se u učionici broj 16 u prizemlju školske zgrade.

Pozivamo vas da odvojite pola sata u svom radnom danu i ovu učeničku smotru jezičnih i digitalnih kompetencija na engleskom jeziku podržite svojim dolaskom. Pokazujući zanimanje za aktivnosti svoje djece, potičete njihovu motiviranost za usvajanje znanja.

Na susret su pozvani i predstavnici naše lokalne zajednice, viša savjetnica za engleski jezik, učitelji engleskoga jezika te djelatnici škole.

Sigurni smo da će se vaša djeca, naši učenici, dobro zabaviti igrajući digitalne edukacijske igre, a vjerujemo da će vas razveseliti njihovo znanje i vještine.😊