« Siječanj 2021 »

DRAGI INFORMATIČARI! 👩🏻‍💻 👨🏼‍💻

Priveli smo ovu godinu kraju. Žao mi je da se nismo više družili, ali nema veze, bit će prilike.

Uživajte u ljetu, odmorite, kupajte se i igrajte s prijateljima, a mi se ponovno družimo na jesen! ☀️

Šaljem vam svima diplome koje ste zaslužili ove godine svojim učenjem, radom i dobrim ponašanjem na Informatici.

→ Klikite OVDJE kako bi ste diplome lijepo isprintali na običan A4 papir (pitaj pomoć nekog odraslog)! 🥳

Pozdravlja vas svih učiteljica Josipa! 👱🏼‍♀️

8. sat nastave na daljinu - U POTRAZI ZA BLAGOM

Dragi učenici!

Današnji zadatak za vas je proći kroz sve točke kviza ponavljanja, kako bi ste pronašli blago, pohvalnicu. Sjetite se svega što smo ove godine pričali.

→ OVDJE KLIKNI NA KVIZ

Sretno svima! 🏆  🕵🏼‍♀️

7. sat nastave na daljinu - PRIJEDLOG IGRE

Dragi učenici!

Pričali smo o provođenju vremena za računalom i pravilnom sjedenju. Uvijek trebamo paziti koliko vremena provodimo za računalom i kad izvršimo sve obveze svakako je bolje ići na svjež zrak i igrati se oko kuće.

Danas vam želim pokazati jednu igricu koju smo mi igrali u naše slobodno vrijeme. Pitaj svoju mamu i tatu, sigurno će i oni znati za nju. Igra se zove Školice ili Cip-Cop, a sve što ti za nju treba je kreda i komad poda po kojem možeš nacrtati polja.

Pročitaj PRAVILA i zaigraj se sa prijateljima! 🙋🏼‍♂️👱🏻‍♀️

IGRA 🎯

6. sat nastave na daljinu - BRIGA ZA DIGITALNE UREĐAJE

Ako se pažljivo brinemo o našim uređajima (stolno računalo, tablet, laptop, mobitel) produžujemo im vijek trajanja. Prije svega važno je uređaje zaštititi maskicama, koricama ili ih držati u posebnoj torbici kako bi, ukoliko nam slučajno padnu, da spriječimo lom i kvar. Osim toga što možemo napraviti kako bi što bolje očuvali uređaje je:

• hranu i piće držati podalje od digitalnih uređaja
  • ne dirati kabele i prekidače od uređaja, jer digitalni uređaji za rad koriste struju, a ona je jako opasna
  • mirno koristi uređaj, sjedni uspravno u stolici i ne lupaj po uređajima
  • uređaje sa zaslonima osjetljivim na dodir čisti sa suhom i čistom krpicom lagano prelazeći preko njih

➡️ Pogledaj VIDEO i provjeri još jednom.

A sad, za kraj, rješi ovu kratku provjeru i odigraj dvije igrice primjenjivajući novo, današnje znanje! ☀️

5. sat nastave na daljinu - ČUVAMO ZDRAVLJE I OKOLIŠ

Dragi moji informatičari!

Prošli digitalni sat smo pričali o dobrim i lošim porukama. Pomoću kojih uređaja sve možemo komunicirati porukama?

Možda ti pomognu i sličice uređaja. Ispuni slova koja nedostaju na jedan papir i doći ćeš do rješenja.

Što misliš, tko provodi kvalitetnije svoje slobodno vrijeme, djevojčica Nina sa smeđom kosom na slici s lijeve strane ili Noa koji je cijeli dan za računalom, tabletom i mobitelom?

Nadam se da vaše slobodno vrijeme više izgleda kao i od Nine koja je s prijateljima i prijateljicama oko kuće i u parku.

Ako već imamo puno zadaće i moramo biti duže vrijeme za računalom, najbitnije je kako sjedimo na stolici.

A dobro je svakih sat vremena malo se razgibati, a evo i nekoliko vježbica kako:

Klikni OVDJE za detaljnije objašnjene vježbe u videu.

Evo i par savjeta od dječaka Leona kako da čuvamo naše zdravlje! 💪🏼

Bilo bi dobro poslušati Leonove savjete jer su zbilja dobronamjerni.

Za kraj, zaigraj ovu igru i razvrstaj pravilne i nepravilne položaje sjedenja za računalom povlačeći sličiće u odgovarajuće kategorije.

🔎 Ne zaboravi pritisnuti tipku u donjem desnom kutu kako bi ti se igrica povećala preko cijelog ekrana!

Sretno detektivi! 🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️

4. sat nastave na daljinu - DOBRE I LOŠE PORUKE

Dragi moji informatičari!

Pošto je takvo razdoblje da najviše komuniciramo putem poruka, sms-ova, a ne uživo, najbolje bi bilo da se podsjetimo što smo pričali, kakve poruke mogu biti.

Kliknite OVDJE i pogledajte video i prisjetite se. smiley laugh

Zatim riješite ovaj kviz i provjerite svoje znanje!

Nadam se da će vam ova današnja lekcija pomoći kako bi uvijek na lijep način komunicirali s vašim bližnjima!

Lijep pozdrav!

3. sat nastave na daljinu - DAN PLANETA ZEMLJE 🌍

Dragi moji informatičari!

Vjerojatno ste već čuli, ali danas naša 🌍 ima rođendan! 🎂🥳🎉 naš vrijedni Google se uvijek pobrine da ne zaboravimo važne datume i rođendane, pa eto i danas nas je počastio simpatičnom igricom: https://bit.ly/34U9rbr. Slobodno zaigrajte 🙂

Uvijek bi se trebali obzirno ponašati prema našem domu; planetu Zemlji počevši od najmanjih sitnica do onih većih (koje su u našoj moći). Bacajte otpad u za to predviđena mjesta, to je najmanje što možemo učiniti. ♻️🌴🌈

Šaljem Vam i jednu zanimljivu video lekciju na temu rođendana od naše planetice Zemlje, pa stavite slušalice, poslušajte i zabavite se. U videu imate puno zadataka, tako da ćete imati posla do idućeg tjedna. cool

Ovdje je popis mrežnih stranica spomenute u videu da vam bude lakše.

Za kraj jedna audio poruka od mene! 🎵

2. sat nastave na daljinu - PIŠEMO DIGITALNO

Dragi moji informatičari!

Zadnji sat našeg druženja uživo smo vježbali pisati na tipkovnici. Učili smo koje tipke na tipkovnici moramo pretisnuti kako bi dobili velika slova,

razmak, novi red.

Šaljem vam jednu malu igricu da testirate i prisjetite se što smo radili: OVDJE KLIKNI ZA IGRICU.

PRAVILA IGRE: u ovoj igri ti si pilot aviona.👩🏻‍✈️👨🏻‍✈️ Kada vidiš tipku u oblaku koju moramo stisnuti kako bi dobili zadane naredbe, moraš pomoću miša usmjeriti avion u taj oblačić. Sretno i ugodan i siguran let vam želim! ✈️

1. sat nastave na daljinu - USRKŠNJE IGRE

Pokušaj napraviti uskršnje jaje pomoću ove igrice.   →   KLIKNI OVDJE ZA IGRICU