« Listopad 2021 »

Dragi učenici, poštovani roditelji i ostali korisnici otvorenih obrazovnih sadržaja,

Englesku mrežnu podstranicu naše školske mrežne stranice uređuje prof. Gracijela Orobabić.

Za mnoštvo obrazovnih sadržaja, interaktivnih zadataka i digitalnih igara kojima ćeš obogatiti svoje znanje klikni na poveznicu  http://os-gornja-vezica-ri.skole.hr/digitalni_nastavni_materijali/engleski_jezik/gracijela_orobabi_prof_

Tu ćeš pročitati aktualne vijesti vezane uz uspjehe na Engleskom jeziku, a zatim prema dnu stranice potraži svoj razred i klikni da dođeš do sadržaja za svoju generaciju.

Sretno u usvajanju Engleskog jezika! laugh

Srdačan pozdrav,

prof. Gracijela Orobabić heart

Objava rezultata odgojno-obrazovnog istraživanja na školskoj razini

Krajem lipnja 2022., pri kraju nastavne godine 2021./2022. profesorica Gracijela Orobabić, učiteljica engleskog jezika, provela je istraživanje s područja odgoja i obrazovanja na školskoj razini. Radi se o istraživanju provedenom među učenicima tadašnjih šestih razreda, učiteljicama engleskog i učiteljicama hrvatskog jezika. Istraživanjem su ispitana mišljenja i stavovi o povezanosti znanja materinskog, hrvatskog jezika, s boljim usvajanjem engleskog kao stranog jezika. Profesorica Orobabić provela je istraživanje provodeći anonimne i dobrovoljne ankete među učenicima i učiteljicama te proučavajući stručnu literaturu, a zatim napisala istraživački rad. Rezultati su zanimljivi i korisni za bolje planiranje i oblikovanje nastave te uspješnije zadovoljenje učeničkih potreba što će doprinijeti višoj razini ostvarenosti ishoda i učeničkih postignuća. Rezultati istraživanja su objavljeni ovdje početkom šk. god. 2022./2023. u rujnu, u istraživačkom radu koji možete naći kao priloženi dokument pri dnu ove stranice te su tako dostupni učiteljima, učenicima, njihovim roditeljima kao i zainteresiranoj široj javnosti. Autorica se nada da ćete rad pročitati i zainteresirati se za rezultate.