UPIS U SREDNJU ŠKOLU
Autor: Svetlana Vukić, 1. 3. 2013.

Donošenje odluke o izboru budućeg zanimanja je složen i težak proces. Odluka je to kaja određuje put za cijeli život. Kako bismo Vama dragi učenici i roditelji olakšali donošenje odluka, donosimo informacije, za koje se nadamo, da će Vam biti od pomoći

Kako bi se postupak upisa u srednje škole učinio što jednostavnijim i transparetnijim od iduće školske godine kreću e-prijave i e-upisi. Novi model omogućit će bolju kontorolu i nadzor nad provedbom postupka, olakšat će život svim sudionicima upisnog procesa, a Ministarstvu će omogućiti daleko bolju kontrolu nad upisima. Svaki će učenik već ovih dana dobiti svoj elektronički identitet uz pomoć kojeg će se već od travnja moći prijavljivati u željene škole i programe. Novi model prijava donijet će učenicima i njihovim roditeljima uštedu u novcu i vremenu. Prvo zato što će se smanjiti dokumentacija, a drugo što će se cijeli postupak, uključujući upise, moći odraditi od kuće.

Povećan je broj škola i programa na koje će se učenici moći prijaviti. Do sada su se učenici u svakome upisnom roku mogli prijaviti u najviše jednu školu, u tri različita programa. Od iduće godine svi će se moći kandidirati za upis u 10 različitih programa, u pet škola. Kao i prilikom upisa na fakultet, učenici će slagati svoju listu prioriteta. Na prvo mjesto stavit će školu i program koji najviše žele upisati i tako redom.

U prilogu Vam dostavljamo dokumente Ministarstva:

• ODLUKA O ELEMENTIMA I KRITERIJIMA ZA IZBOR KANDIDATA
    ZA UPIS U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2013./2014.
  • POPIS PREDMETA POSEBNO VAŽNIH ZA UPIS

Priloženi dokumenti:
Odluka.pdf (318.77 KB)
Popis_predmeta_posebno_vaznih_za_upis.pdf (209.42 KB)

UPIS U SREDNJU ŠKOLU
Autor: Svetlana Vukić, 1. 3. 2013.

U prilogu Vam dostavljamo dokumente Ministarstva:

• ODLUKA O ELEMENTIMA I KRITERIJIMA ZA IZBOR KANDIDATA
    ZA UPIS U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE U ŠKOLSKOJ GODINI 2013./2014.
  • POPIS PREDMETA POSEBNO VAŽNIH ZA UPIS

Priloženi dokumenti: