15.-17.4.2012.-DRŽAVAN SMOTRA LiDraNo
Autor: Svetlana Vukić, 24. 4. 2012.

Državna smotra najboljih u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu (LiDraNo) za osnovne škole održana je  od 15. do 17. travnja u Šibeniku. U društvu najboljih malih kreativaca našlo se brojno  društvo iz naše škole. Primorsko- goransku županiju, uz ostale, dostojno su zastupali naši lutkari, recitator, novinarka i urednica lista Odjela za produženi stručni postupak. Iako nam vrijeme nije bilo naklonjeno, iskričava vedrina i radost dječjeg stvaralaštva i druženja popravili su sve.

Mali veliki lutkari – Ariana Crnčić, Sara Dujmović, Sara Gičevski, Nika Dušak, David Gagro, Lorna Paris, Matea Mašinović, Noa Obradović, Nea Stipković i Eva Stanković -  „Burom“ su razgrnuli sve oblake i još jednom uvjerili prosudbeno povjerenstvo da uz maštovitu režiju svoje učiteljice Ane Šerer Hajdinić i uz glazbenu pratnju učiteljice Svetlane Vukić mogu do samih vrhunaca.

Snažan glas i uvjerljiva interpretacija za koju ga je pripremila učiteljica Danila Ferenčević, odveli su Floriana Crnkovića na krilima „Bure“  do Krešimirova grada.

Stella Podgornik u novinarskom članku na zabavan i kritičan način promišlja svakodnevicu u kojoj mediji i potrošačko društvo mijenjaju hrvatski jezik. O hrvatskom languageu Stella je pisala na poticaj učiteljice Vesne Argentin.

Među odabranim školskim listovima našla se „Duga“, list učenika Odjela za produženi stručni postupak čiji su urednici Ivan Sabalić i Filip Vuković uz učiteljicu Gordanu Galić. „Duga“ je jednostavnošću i pozornošću koju je posvetila svakom učeniku Odjela , zaslužila društvo najboljih.

A kako nam je bilo? Više od riječi kazuju fotografije.

prof. Vesna Argentin

15.-17.4.2012.-DRŽAVAN SMOTRA LiDraNo
Autor: Svetlana Vukić, 24. 4. 2012.

A kako nam je bilo? Više od riječi kazuju fotografije.

prof. Vesna Argentin