22.3.2012.-POSJET PRIHVATILIŠTU ZA BESKUĆNIKE
Autor: Svetlana Vukić, 22. 3. 2012.

Kršćani se pripremaju za slavljenje Uskrsa molitvom, postom, slušanjem i čitanjem Božje riječi te dobrim djelima. Vjernici i svi ostali, pozivaju se da u vrijeme priprave za Uskrs više promišljaju svoju vjeru, ali i da se više posvete svojoj obitelji i ljudima oko sebe. Posebno onima kojima je na bilo koji način potrebna pomoć.

Upravo to je bio razlog što je Biblijska grupa naše Škole posjetila prihvatilište za beskućnike „ Ruže sv. Franje“. Tamo nas je dočekala gospođa Vilma Mlinarić koja nam je dala osnovne informacije o Prihvatilištu, u kojem joj pomažu i brojni volonteri, te nas upoznala s načinom rada. Nakon toga upoznali smo i štićenike prihvatilišta s kojima smo ugodno družili. Neki od članova su prave umjetničke duše. Uvjerili smo se u to slušajući neke od njihovih pjesama. A da su dobre, potvrđuje i činjenica da uskoro možemo očekivati izlazak  CD-a pop-rock sastava "Mad Roses" koji je nastao upravo u ovom prihvatilištu.

Naravno, u posjet nismo došli praznih ruku. „Bunker“ vozila kojim smo se dovezli, bio je ispunjen do kraja. Svojim su ga darovima  napunili osmaši, a pridružili su im se i nastavnici Škole. Korisnici prihvatilišta zahvalni su svima koji su se odazvali donaciji. Ponudili su pomoć svima onima koji ne mogu sami prekopati svoj vrt, obojati zidove, ispilati drva ili učiniti ostale usluge za koje bi bili nagrađeni prema izboru pozivatelja.

Na odlasku iz Prihvatilišta u uhu su nam odzvanjale Isusove riječi: “Što god učiniste jednom od moje najmanje braće, meni učiniste.“

Priloženi dokumenti:
P3223390.JPG (181.56 KB)

22.3.2012.-POSJET PRIHVATILIŠTU ZA BESKUĆNIKE
Autor: Svetlana Vukić, 22. 3. 2012.

Priloženi dokumenti:
P3223390.JPG (181.56 KB)