« Ožujak 2024 »

HOMO SI TEĆ 2010. - Na noge!
Autor: Svetlana Vukić, 19. 4. 2010.

18. travnja 2010., unatoč tome što je nedostajalo sunca, riječkim ulicama potekla je rijeka ljudi, sudionika 14. sportsko-rekreativne priredba Homo si teć. Među tisućama sudionika, našli su se i učenici naše škole. Njih šezdesetak, u pratnji prof. Predraga Matića, Stanka Pavlinića i učiteljice Manuele Stnačić, uspješno su otrčali cijelu stazu.

18. travnja 2010., unatoč tome što je nedostajalo sunca, riječkim ulicama potekla je rijeka ljudi, sudionika 14. sportsko-rekreativne priredba Homo si teć. Među tisućama sudionika, našli su se i učenici naše škole. Njih šezdesetak, u pratnji prof. Predraga Matića, Stanka Pavlinića i učiteljice Manuele Stančić, uspješno su otrčali cijelu stazu.

Uvod u jednu od najvećih uličnih utrka u Hrvatskoj bile su utrke za najmlađe Ciciban cup i za osobe s invaliditetom Hendi cup te velika međunarodna atletska utrka, 9. riječki polumaraton. Za one koji se nisu odvažili na trčanje, pripremljen je niz rekreativnih sadržaja.

Učesnici već 14 godina sudjeluju ne samo u jednoj od najvećih uličnih utrka u Hrvatskoj, već i u velikoj akciji promocije zdravlja i zdravog načina života. U prvih 13 godina u utrci je sudjelovalo preko 80.000 tisuća trkača, a da je Riječanima trčanje u krvi pokazali su i danas. Na stazi dugoj 3.154 metara trčali su svi, od najmlađih do najstarijih, mame s kolicima i tate s djecom na ramenima, a prigodnu majicu s ovogodišnjim sloganom utrke "Na noge!"

HOMO SI TEĆ 2010. - Na noge!
Autor: Svetlana Vukić, 19. 4. 2010.