PROJEKT - SAT KODIRANJA

Ove godine su se učenici drugih razreda naše škole uključili u projekt Sat kodiranja (Hour of Code) koji uključuje održavanje radionica osmišljenih tako da se mogu prilagoditi svim osnovnoškolskim ili srednjoškolskim učenicima. U svijetu je u projekt uključeno više od 100.000 škola, od čega je prošle godine više od 180 bilo iz Hrvatske. Cilj radionice je u jednom školskom satu učenike uvesti u svijet programiranja. Radionica je nekim učenicima prva prilika za izravni susret s programiranjem i prilika da steknu novo iskustvo te možda i probude interes za navedeno područje. U našoj školi učesnici su bili učenici drugih razreda polaznici projekta ranog učenja informatike u četvrtak 7. studenog 2017. Projekt Sat kodiranja se je ove godine održao u Tjednu informacijskih znanosti. Kako je izgledao Sat kodiranja u našoj školi možete vidjeti u našoj Foto-galeriji.

objavio: Svetlana Vukić   datum: 10. 12. 2017.

PROJEKT - SAT KODIRANJA

objavio: Svetlana Vukić   datum: 10. 12. 2017.

« Srpanj 2018 »

Školstvo