EKO DOGAĐANJA TIJEKOM LISTOPADA
Autor: Svetlana Vukić, 28. 10. 2016.

4. listopada obilježen je SVJETSKI DAN ŽIVOTINJA. Učenici Eko skupine izradili su prigodan pano na tu temu. Potsjetili su učenike da bi mogli biti humaniji prema svim životinjama. U cilju obilježavanja ovoga datuma pokrenuta je akcija pomoći Azilu za napuštene životinje na Viškovu. Mnogi učenici naše škole priključili su se istoj i prikupljena je zavidna količina hrane i dr. potrepština za napuštene pse. Učenice Ana Lulić, Laura Sporiš, Ana Šragalj, nastavnica Nevena Matijašić i naš vozač Sanjin Žunić obišli su Azil i isporučili im prikupljenu pomoć te se usput podružili s nekim od „štićenika“ Azila!

18. listopada u školi je održana radionica kompostiranja. Ana Smokrović , voditeljica radionice, svim prisutnim učenicima, roditeljima i nastavnicima pojasnila je kako i od čega možemo raditi kompostnjak, koje su prednosti prirodnog komposta te kako poštivati neka pravila prilikom njegove izrade. Najviše zanimanja pokazali su mlađi učenici. Hvala svima koji su prisustvovali!

19. listopada u školi smo obilježili Dan jabuka. Učenici su tijekom dana donosili po jabuku u školu. Prikupljene jabuke smo već tradicionalno donirali Domu za djecu i mladež- Potok.

Učenici prvih razreda sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljicom obilježili su u petak 21. listopada Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Zajedno su mijesili i  pekli slasne muffine, pjevali i crtali!

Učenici 2, razreda sa svojim su učiteljicama Karin I Svetlanom, pekli palačinke.

Ovaj je datum obilježen i u trećim razredima. Ove je godine obilježen u znaku bakarskog baškota. Kakva se priča krije iza ove slastice? Bakarski baškot veže se uz život pomoraca. Smatra se da su pecivo u Bakar donijeli ribari iz talijanske luke Chioggie. Nosili su ga na duža putovanja umjesto kruha. Baškot se pravi od brašna, vode, kvasca, ulja, soli i malo šećera. Tvrdo pecivo, iako bez umjetnih dodataka, ima rok trajanja šest mjeseci. Može se jesti uza sve vrste pića, ali tradicionalno je s crnim vinom. Bakarski baškot nagrađen je zlatnom medaljom za kvalitetu još 1919. u Parizu.

27. listopada održana je prva akcija sakupljanja starog papira. Prikupljeno je oko 3 500 kg. U prilogu se nalazi tablica s rezultatima. Izdvajamo tri najuspješnija razreda:

1. mjesto – 8.a (752 kg)

2. mjesto – 4. b (378 kg)

3. mjesto – 6. b ( 321 kg)

Zahvaljujemo učenicima i njihovim roditeljima na trudu. Velika pohvala učenicima 8.a razreda, posebno Goranu Kajtazu i Antoniju Racu koji su cijeli dan pomagali našem barba Marinu oko vaganja!

Tijekom listopada učenici produženog boravka ( Benedikt Vinković, Martina Horvat, Elza Shala i Roberta Savanović) uređivali su školski vrt. Plijevili su travu, sijali matovilac, sadili salatu i obavljali druge jesenske radove.

Slike sa svih događanja pogledajte u našoj FOTO-GALERIJI (EKO LISTOPAD)

U rubrici Provođenje ekoloških sadržaja pogledajte rezultate 1. akcije sakupljanja starog papira.

EKO DOGAĐANJA TIJEKOM LISTOPADA
Autor: Svetlana Vukić, 28. 10. 2016.

1. mjesto – 8.a (752 kg)

2. mjesto – 4. b (378 kg)

3. mjesto – 6. b ( 321 kg)

Slike sa svih događanja pogledajte u našoj FOTO-GALERIJI (EKO LISTOPAD)