ŠKOLSKI PROJEKT „KNJIGU DARUJ, DRUGOG OBRADUJ“
Autor: Svetlana Vukić, 17. 2. 2023.

Ovogodišnji je školski projekt „Jedni za druge“ okupio svoje učenike, roditelje i učitelje u zajedništvu, kako unutar škole tako i prema široj zajednici.

U želji uveseljavanja dječjih srca, osmišljen je projekt povodom Valentinova – Međunarodnog dana darivanja knjiga pod nazivom „Knjigu daruj, drugog obraduj“, voditeljica knjižničarke Anje Kučan Buterin i vjeroučiteljice Maje Jurković.

Učenici Osnovne škole Gornja Vežica kroz dva su tjedna vrijedno prikupljali slikovnice i knjige za djecu, a skupina knjižničara i volontera knjige su razvrstali i pripremili za djecu svih ogranaka Dječjeg vrtića Sušak, Dječju bolnicu Kantrida te Novi centar igre u Pribislavcu.

Osim slikovnica, prikupljene su i edukativne igre i igračke namijenjene opremanju novog centra igre u Pribislavcu.

Vrijedne ruke učenika 4. B razreda sa svojim su učiteljicama knjige danas odnijele u Dječji vrtić Sušak, Morčić gdje su ih s veseljem dočekale odgajateljice i voditeljice vrtića. Za svoj su trud i dobro djelo kao Škola dobili Zahvalnicu i prekrasan likovni uradak malih dječjih ruku.

„Uzimajući – punimo ruke, dajući – punimo srce.“

-Margarete Semann