UPUTE - NASTAVA NA DALJINU
Autor: Svetlana Vukić, 13. 3. 2020.

Poštovani,

Od ponedjeljka 16. ožujka 2020.  krenut će  izvođenje nastave na daljinu.

Naša škola učinila je sve pripremne aktivnosti vezane uz organizaciju nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radio televizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u slijedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred

1. razred OŠ

8-10 h

2. razred OŠ

10-12,30 h

3. razred OŠ

13-16 h

4. razred OŠ

16-19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 bit će u ponedjeljak 16. ožujka 2020. godine.

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmet od 4 do 5 sati na dan. Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu u 5., odnosno 6. satu u danu.

Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetu nastavu  u razdoblju od 8 do 14 sati. Informacije o rasporedu škola će svakodnevno objavljivati na mrežnim stranicama.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak 16. ožujka 2020. godine prema rasporedu  i smjenama koje ćemo tek objaviti na našim mrežnim stranicama nakon što ih odredi MZO.

Za djecu koja nisu u mogućnosti ostati pod nadzorom kod kuće                Škola će organizirati prihvat. Učenici će u školi također pratiti nastavu na programu HRT 3.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće, a za što je potrebna suglasnost roditelja i pomoćnika. Uslugu je moguće koristiti u vremenskom opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, a najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavi u školi.

Sve dodatne obavijesti biti će redovito objavljivane.

RAVNATELJICA