6.3.2020. - OTKRIVANJE BISTE JURIJU GAGARINU
Autor: Svetlana Vukić, 10. 3. 2020.

U Parku Astronomskog centra Rijeka na Sv. Križu otkrivena je bista Jurija Gagarina, prvog čovjeka u svemiru.

Bista ovog sovjetskog kozmonauta, koji je 12. travnja 1961. godine postao prvim čovjekom koji je izašao iz Zemljine orbite, učinivši to u svojoj svemirskoj letjelici Vostok 1, poklon je Veleposlanstva Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj Rijeci.

U svečanom programu nastupili su učenici OŠ Gornja Vežica, Marko Kolak, Lana Horvat i Nika Smojver.

U sklopu programa održano je prikazivanje filma „Velikani sovjetske kozmonautike“ te je otvorena izložba naziva „Moj Gagarin“ koju čine likovni radovi djece iz umjetničke škole Juri Gagarin iz Gagarin grada.

Donosimo Vam i riječi zahvale Školi na sudjelovanju.

Poštovana,

U beskrajnosti prostora i vremena, radosni smo što dijelimo istu planetu i isto doba s Vama! 🌏

U prilogu uspomena na nezaboravne trenutke s potpisom kozmonauta ARTSEBARSKY ANATOLIY PAVLOVIĆa.

Nadamo se da vam je bilo lijepo, da smo svih inspirirali za astronomiju i astronautiku te da se  ćemo se ponovno družiti na nekim od programa u Astronomskom centru Rijeka!

Hvala što ste svojim divnim programom uveličali svečanost otvorenja biste Juriju Gagarinu.

Do neke slijedeće prilike, vama, vašim učenicima i kolegama želim svako dobro.

Lijepi pozdrav,

Andrea Cvitan, mag.paed.