22. LISTOPADA 2019.- DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Svetlana Vukić, 24. 10. 2019.

22. LISTOPADA 2019. DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE-Sveti Ivan Pavao II

U školskoj sali, od rana jutra, započele su pripreme: slaganje stolova, opreme, krušnih proizvoda, jabuka i svega potrebnog za ovaj susret, program i blagoslov.

U programu su sudjelovali:

- Vjeroučenici 1.a i c razreda. Na čelu s Lucijom VLADIĆ otpjevali su nam ''Kruh naš'', a Toni GRŠKOVIĆ bio je ''desna ruka'' župniku Cittadinu u blagoslovu svega prikupljenog.

- Iz 6.a razreda Dea KATANČEVIć i Anđela MAĐERUH kroz tekst ''Zahvalnost'' potakle su nas na razmišljanje o nama samima: jesam li zahvalan i na čemu sve trebam zahvaljivati.

- 6. b razred razveselio nas je s predstavom o kruhu i ispričao nam priču kako je to bilo nekad, a kako danas. Predstavu su sami osmislili na satu vjeronauka, a glumci su bili: ČORDIĆ Petra, LUKETIĆ Erik, MATIĆ Dani, NJEGOVAN Vanessa, PETRAK Martin, SPORIŠ Karla (koja je dala ideju iz koje je nastala predstava) , ŠEPAC Tia i KRIZMANIĆ Vito.

- Voditeljice programa iz 7.a razreda: DUŠAK KORINA i GARAJ Petra.

Dio krušnih proizvoda blagovali smo u razredima, a jedan dio donirali smo beskućnicima na Kozali.

Zahvala svima što smo mogli biti karika u lancu dobrote: učenicima, roditeljima, tehničkom osoblju škole, ravnateljici, učiteljima, župniku.

Dirljive priče beskućnika dokaz su i ohrabrenje za buduće suradnje jer na taj način i mi postajemo zahvalniji kao što su njihove riječi zahvale, upućene svima nama, ganula naša srca.

Prikupljene jabuke donirali smo vrtiću koji je dom djeci bez roditelja.

Priloženi dokumenti:
DAN_KRUHA.zip (2.66 MB)