« Ožujak 2024 »

POČETAK RADA e-UČIONICE
Autor: Svetlana Vukić, 16. 9. 2019.

Dragi roditelji, učitelji i učenici!

Predavanja  E matematičke učionice  održavaju se svake srijede (4., 5.  i  6 razredi)  i  četvrtka (4., 5., 6. 7. i 8. razredi) od  17:00 do 18:30 sati u prostorijama OŠ Gornja Vežica (učenici sami odabiru dan koji njima najviše odgovara).

Predavanja E matematičke učionice započinju 2. listopada 2019.  u srijedu u  17:00 sati

Osnovna škola Gornja Vežica u Rijeci, tijekom svog života realizirala se u različitim velikim i zanimljivim projektima, a jedan od takvih je i projekt E matematička učionica. To je projekt namijenjen učenicima od 4. do 8. razreda osnovne škole koji su tijekom svog školovanja pokazali posebno zanimanje na prirodoslovno-matematičkom području.

Predavanja se održavaju dva puta tjedno, srijedom i četvrtkom, u malim grupama i obuhvaćaju sadržaje koji izlaze izvan redovnog nastavnog programa, ali se na njega oslanjaju i  nadopunjuju ga.

Polaznicima E učionice  predavanja održavaju različiti profesori. Zajednica mentora E učionice sastoji se od osnovnoškolskih, gimnazijskih i sveučilišnih profesora koji su se istakli u svojem stručnom radu, a posebno u radu sa darovitima.

Potvrda  kvalitete predavanja i entuzijazma stručnog tima je posvećenost polaznika prirodoslovlju kroz njihovo buduće školovanje kao i uspjesi  polaznika E učionice na gradskim, županijskim, regionalnim i državnim natjecanjima iz matematike.

Ovim projektom nastojimo sustavno zadovoljiti interes darovitih učenika za matematiku, s potpunim uvažavanjem individualnosti svakog učenika. Projekt E učionica promiče učenikovo osobno mišljenje, samopouzdanje i razvija njegovu matematičku kompetenciju.

Kaže se da su učenici potencijalno najbolji i najvažniji dio hrvatskog društva. Svjesni potrebe za ulaganjem u znanje mišljenja smo da je od iznimne važnosti omogućiti učenicima da razviju i iskoriste svoje potencijale, što projektom E učionica nastojimo činiti.

Veselimo se vašem dolasku.

Molimo vas da svoje dijete prijavite kao polaznika na mail  diego.tich@skole.hr

Za sve dodatne informacije, slobodno se obratite na telefon  091 523 8005

Voditelj E matematičke učionice: Tich Diego, prof