« Ožujak 2024 »

8. RAZRED - SVEČANA PODJELA UČENIČKIH SVJEDODŽBI
Autor: Svetlana Vukić, 3. 7. 2019.

Odlazi još jedna generacija. Našim osmašima želimo upis u željenu školu te mnogo uspjeha u daljnjem životu i radu.

Za svečanu su podjelu svjedodžbi priredili program učiteljima i roditeljima. Pokazali kako su oni doživjeli tih osam godina. Bila je to prilika da se podjele nagrade onim najuspješnijima.

Nagrada za odličan uspjeh i uzorno vladanje tijekom osmogodišnjeg školovanja:

Marko DROZDEK, 8.a

Učenik  generacije:

Marko DROZDEK, 8.a

Kandidati za učenika/učenicu generacije bili su: Marko DROZDEK, Evelin FRANCETIĆ, Tili GRGURIĆ i Mia ORMAN,

Učenici sportaši generacije :

Marko DROZDEK i TILI GRGURIĆ, 8.a

Kandidati za sportaša/sportašicu generacije bili su: Marko DROZDEK, Tili GRGURIĆ i Matej GRGURIĆ

U Salonu Grada Rijeke održan je prijem za učenike generacije iz dvadeset tri riječke osnovne škole. Na prijemu se našao i naš Marko DROZDEK.
         Učenice i učenike, koji su se tijekom svog osnovnoškolskog obrazovanja isticali u svojim nastavnim i izvannastavnim uspjesima, zajedno s njihovom pratnjom, roditeljima i razrednicima, dočekali su gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel, njegov zamjenik Marko Filipović i pročelnica gradskog Odjela za odgoj i školstvo Sanda Sušanj.

Gradonačelnik je pozdravio i čestitao okupljenim učenicima na uloženom trudu i radu temeljem kojeg su i dobili ovakvo priznanje te kazao kako je uvjeren da neće imati problema s upisima u srednje škole. „Važno je ulagati u svoje obrazovanje, važno je zadovoljavati znatiželju za novim znanjem i spoznajama jer to je nešto što vam nitko ne može oduzeti“, poručio je učenicima Obersnel, iskazavši očekivanje kako će mnoge vidjeti i prilikom budućih potpisivanja ugovora za gradske stipendije.

Gradonačelnik Obersnel i pročelnica Sušanj učenicima su uručili poklone – knjigu autorice Radmile Matejčić pod naslovom “Kako čitati grad” te majicu s logotipom Rijeke 2020 – Europske prijestolnice kulture, nakon čega je održano prigodno druženje.