ZVJEZDICE S GORNJE VEŽICE
Autor: Svetlana Vukić, 14. 5. 2018.

U ponedjeljak, 14. svibnja 2018. održane su druge Zvjezdice s Gornje Vežice. U sedam točaka nastupilo je 11 pjevačica i pjevača, 3 vokalne pratiteljice i 6 plesačica.

U poticajnom ozračju navijača od 4. do 7. razreda naši su izvođači uspjeli svladati tremu te dati sve od sebe kako bi baš njihova točka bila proglašena najuspješnijom.

Ocjenjivačkom sudu, koji su činili predstavnici četiriju nastupima zastupljenih razreda i tri učiteljice, posao nije bio nimalo lak, međutim, odluka je donesena – trima točkama s najvećim brojem glasova proglašene su sljedeće pjesme:

• Dream It Possible u izvođenju Martine Matak iz 7. b
  • Side To Side  u izvođenju Nike Kesar i Korine Dušak iz 5. a i
  • The Climb u izvođenju Judite Tomljanović iz 6. c.

S maksimalnim brojem bodova Zvjezdicom s Gornje Vežice proglašena je Judita Tomljanović iz 6. c. koja je doživljenom interpretacijom osvojila ne samo prosudbenu komisiju već i publiku, koja je svoje oduševljenje pokazala glasnim i dugim pljeskom. Judita, čestitamo!

Valja napomenuti da put od prve audicije do nastupa podrazumijeva mnogo rada pričem je našim izvođačima zdušno i stručno pomagala učiteljica Glazbene kulture Sanja Šantek, prof., učitelj mentor, uz potporu naše knjižnjičarke Danile Ferenčević.

Dok je žiri zbrajao bodove, publici je prikazan dokumentarni film The City That Flows kojim su učenici 7. razreda sudjelovali na natjecanju iz poznavanja engleskoga jezika English All Around. Tema ovogodišnjega natjecanja bila je identitet, a naše je sedmaše usmjeravala i Gradom Koji Teče vodila učiteljica Engleskoga jezika Gordana Tovilović, prof.

Nakon projekcije nazočne je već provjerenim pjevačkim darom oduševila naša već afirmirana zvjezdica Sergej Božić iz 7. a koji se upravo vratio s festivala u Novoj Gradiški.

Svi sudionici dobili su priznanje za sudjelovanje i čokoladu, a naša Zvjezdica Judita nagrađena je diplomom pobjednice i slušalicama.