Osnovna škola Gornja Vežica Rijeka

« Studeni 2018 »

Točno vrijeme

Ispis statistike od 13. 4. 2010.

You Tube
www.youtube.com
VEČER MATEMATIKE
Autor: Svetlana Vukić, 4. 12. 2017.

Dragi učenici i roditelji,

u četvrtak  7. prosinca 2017., četvrtak. s početkom  u 17:00 sati održat će se VEČER MATEMATIKE u našoj školi, ali i u mnogim školama širom Hrvatske.

VEČER MATEMATIKE,  manifestacija je koju je iniciralo Hrvatsko matematičko društvo, osmišljena kao skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji. Nalik je sajmu na kojem sudionici obilaze „matematičke stanice, i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Svaki razred ima svoje zasebne radne centre, a aktivnosti se organiziraju  u učionicama naše škole.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu  zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi, te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Želja nam je da učenici sudjeluju na Večeri matematike sa svojim roditeljima jer pomoć roditelja i zajedničko sudjelovanje u aktivnostima pozitivno utječe na učenika. Večer matematike osmišljena je ponajviše u cilju druženja roditelja, djece i učitelja, otkriva zabavnu stranu matematike, te pomaže da razumijemo međusobne potrebe i izazove.

Tijekom Večeri matematike, na svakoj “radnoj stanici”  biti će dostupni  materijali s detaljnim uputama o aktivnostima, a „dežurni matematičar“ pomoći će pri njihovoj provedbi.

Informacije o Večeri matematike nalaze se na mrežnim stranicama, HMD društva   www.matematika.hr, kao i na mrežnim stranicama Osnovne škole Gornja Vežica.

S nestrpljenjem vas očekujemo i nadamo se dobroj zabavi uz matematiku.